Kredyt samochodowy bez BIK i KRD. Czy to możliwe?

Gotówka na kupno auta
Gotówka na kupno auta

Kredyt samochodowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania zakupu nowego lub używanego pojazdu. Jednak niektórzy klienci mogą mieć problemy z uzyskaniem takiego kredytu ze względu na negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej lub w Krajowym Rejestrze Długów. W takim przypadku pojawia się pytanie, czy jest możliwe uzyskanie auto kredytu bez BIK i KRD? W niniejszym artykule przeanalizujemy tę kwestię i przedstawimy dostępne opcje finansowania zakupu samochodu dla osób z trudną historią kredytową.

Kredyt samochodowy — podstawowe informacje i formalności

Kredyt samochodowy to specjalne zobowiązanie, którego bank udziela na zakup nowego auta lub auta używanego. Zanim  podejmiesz decyzję o wzięciu kredytu, musisz sprawdzić swoją zdolność kredytową, ponieważ to ona decyduje o przyznaniu kredytu i jego warunkach, a także zastanowić się nad innymi kwestiami, takimi jak okres spłaty pożyczki, czy możliwie lepsze warunki kredytu gotówkowego.

Przy wyborze oferty kredytowej, należy pamiętać, że całkowity koszt kredytu składa się nie tylko z pożyczonej sumy i oprocentowania, ale także z różnych opłat, prowizji i podatków. Aby ułatwić porównanie ofert, stosuje się rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), która uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem.

Banki udzielające kredytu na zakup własnego samochodu zabezpieczają się przed ryzykiem niewypłacalności kredytobiorcy, np. poprzez wpisanie swojej nazwy do dowodu rejestracyjnego pojazdu, zawarcie informacji o procentowej własności w umowie lub cesję praw z polisy autocasco. Takie zabezpieczenia pozwalają bankom minimalizować ryzyko i zapewniają niższy koszt kredytu dla kredytobiorcy.

Kredyt samochodowy to dobry wybór dla osób, które chcą kupić samochód na raty, ale muszą pamiętać, że jest to zobowiązanie finansowe i należy sumiennie regulować raty w czasie spłaty pożyczki. Niewywiązanie się ze spłaty pożyczki może skutkować różnymi konsekwencjami, np. rozwiązaniem umowy i sprzedażą przez bank Twojego wymarzonego samochodu.

Wady kredytu samochodowego udzielanego przez bank

Pierwszą niedogodnością jest konieczność zabezpieczenia bankowego, czyli zastawu rejestrowego, przewłaszczenia lub depozytu. To oznacza, że kredytobiorca nie może dowolnie dysponować swoim samochodem — musi najpierw spłacić kredyt, by móc go swobodnie sprzedać.

Kolejną wadą jest wymóg wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia autocasco. Bank nie bada stylu jazdy klienta, ale wymaga polisy AC, aby chronić się przed niefortunną jazdą kierowcy, zniszczeniami pojazdu przez siły przyrody i kradzieżami. Dodatkowo bank ma prawo określić zakres ubezpieczenia oraz warunki jego zawarcia, co może wpłynąć na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Ostatnim minusem są formalności związane z zakupem i rejestracją samochodu. Oprócz standardowych, związanych z kredytem, należy dopełnić tych dotyczących samego pojazdu.

Pożyczka na samochód

Na czym polega pożyczka samochodowa bez baz BIK?

Pożyczka na samochód bez sprawdzania BIK i KRD to usługa finansowa, która udostępnia środki przeznaczone wyłącznie na zakup samochodu. W przypadku decyzji, o skorzystaniu z kredytu na samochód bez BIK i zaświadczeń, należy liczyć się z faktem, że firma pożyczkowa dokona weryfikacji celu wykorzystania pożyczonych pieniędzy. Kredyt na zakup samochodu bez weryfikacji baz danych kierowany jest do osób z negatywną historią kredytową lub brakiem zdolności kredytowej. W przypadku wyboru kredytu bez BIK i KRD niektóre firmy pożyczkowe wymagają depozytu karty pojazdu, jako dodatkowej formy zabezpieczenia. To pozwala pożyczkodawcy na kontrolowanie, czy kredytobiorca wykorzystuje pieniądze na cel, na który zostały przeznaczone, a także uniemożliwia sprzedaż samochodu przed spłatą zobowiązania. Niemniej jednak kredytobiorca ma możliwość sprzedaży samochodu, pod warunkiem że pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę całego kredytu. Potrzebne Ci są pieniądze na zakup wymarzonego auta i myślisz, jak otrzymać pozabankową pożyczkę gotówkową bez BIK? RataPro to zaufany pośrednik pożyczkowy, który pomaga w znalezieniu najlepszych ofert kredytowych na dowolny cel — z ich pomocą z łatwością spełnisz swoje marzenie i zakupisz auto bez BIK i KRD. Całkowity koszt pożyczki nie zawiera prowizji, a decyzję otrzymasz w krótkim czasie. Dzięki temu szybko zdobędziesz pieniądze na auto i będziesz mógł korzystać ze swojego samochodu!

Kredyt samochodowy bez BIK i KRD – dla kogo?

Kredyty bez BIK BIG KRD są przeznaczone przede wszystkim dla osób z negatywną historią kredytową, zadłużonych lub nieopłacających terminowo rachunków. Możliwy jest również kredyt z komornikiem, przeznaczony dla jednostek, wobec których toczy się egzekucja komornicza. Firmy pożyczkowe nie przeprowadzają tak szczegółowej weryfikacji jak banki, natomiast mogą również postawić pewne warunki swoim pożyczkobiorcom. Do najczęściej wymienianych wymagań, jakie powinien spełnić pożyczkobiorca, należą:

  • polskie obywatelstwo,
  • skończone 18 lat,
  • posiadanie dowodu osobistego,
  • zdolność do czynności prawnych,
  • osobisty numer konta bankowego,
  • aktywny numer telefonu komórkowego.

Osoby starające się o kredyt  dla zadłużonych mogą zostać poproszone również o przedstawienie dokumentów potwierdzających zatrudnienie oraz wysokość zarobków. Istnieje możliwość złożenia wniosku online, a weryfikacja to zwykle przelew na małą kwotę. Wnioski o kredyty bez BIK i KRD zazwyczaj kończą się pozytywną decyzją, a dokładne przeanalizowanie ofert pomoże znaleźć tę najkorzystniejszą.

Kiedy wziąć kredyt na samochód bez BIK i KRD?

Osoby, które mają problemy z terminową spłatą swoich kredytów, mają możliwość skorzystania z kredytu na samochód bez baz na zakup pojazdu. Pożyczka bez BIK jest dobrym wyborem dla tych, którzy mieli problemy z windykacją i ich nazwisko pojawiło się w Biurze Informacji Kredytowej. Kredyt na auto bez baz BIK i KRD jest również dobrym pomysłem, jeśli zalegałeś z opłacaniem rachunków i Twoje nazwisko widnieje w BIG lub KRD. Firmy, które oferują takie produkty, weryfikują bazy, aby określić maksymalną kwotę pożyczki, którą mogą zaoferować w Twojej sytuacji.

Zastaw samochodu bez baz. Jak to działa?

Pożyczka pod zastaw polega na tym, że klient oddaje przedmiot lub papier wartościowy jako zabezpieczenie dla pożyczkodawcy. Klient musi zdawać sobie sprawę z ryzyka utraty mienia, jeśli nie spłaci pożyczki.

Najczęściej ludzie decydują się na zastawienie samochodu, ponieważ jego wartość jest łatwa do określenia. Innymi przedmiotami wartościowymi, które można zastawić, są na przykład elektronika, biżuteria, drogie ubrania, a nawet meble. W końcu decyzja o akceptacji zastawu należy do pożyczkodawcy, który może wycenić przedmioty na mniej korzystną kwotę dla klienta.

Jeśli nie spłacimy standardowej pożyczki na czas, możemy doświadczyć negatywnych konsekwencji, które będą odczuwalne przez długi czas. Jednym z nich może być wpis do baz osób zadłużonych, co znacznie utrudni nam uzyskanie kredytu lub kupno produktów na raty. Poza tym musimy liczyć się ze zwiększeniem całkowitych kosztów pożyczki, wynikających z utraty pieniędzy przez firmę.

W niektórych przypadkach firma windykacyjna może zająć się naszą sprawą, co będzie powodować dyskomfort i stres. W sytuacjach krytycznych może być konieczne wszczęcie postępowania sądowego, co z kolei skutkuje interwencją komornika. Komornik ma więcej uprawnień i metod na szybką egzekucję długu, co oznacza, że może wejść do naszego mieszkania i zająć składniki naszego majątku w celu ich sprzedaży.

Decydując się na pożyczkę pod zastaw samochodu, można cieszyć się korzyściami, takimi jak nagły dostęp do większej sumy pieniędzy oraz możliwość użytkowania samochodu, mimo że został on zastawiony. Jednakże kluczowe jest terminowe regulowanie spłat zobowiązań, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji, takich jak utrata samochodu lub interwencja komornika. Firma udzielająca pożyczki pod zastaw samochodu może zaoferować interesujące rozwiązania dla swoich klientów.

Kredyt na samochód bez baz — możesz liczyć na naszą pomoc

Doskonale wiemy, jak istotną rolę w codziennym życiu pełni własny pojazd — nieważne czy to używane auto, czy zupełnie nowy model z salonu. Zdecydowałeś się na zakup, który mocno obciąża Twój budżet? Pomożemy Ci rozwiązać ten problem, udzielając szybkiej pożyczki na samochód lub inny, dowolny cel. Kredyt bez BIK i KRD jest u nas możliwy, dzięki czemu zrealizujesz swoje marzenia o czterech kółkach. Z chęcią przeanalizujemy Twoją sytuację i postaramy się wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Pytania i odpowiedzi

Czy warto brać kredyt na samochód używany?

 Decyzja o wzięciu kredytu na samochód używany zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Kto udzieli pożyczki gotówkowej na auto bez BIK i KRD?

 Samochód na kredyt BIK i KRD można zakupić, korzystając z usług firm pożyczkowych z sektora pozabankowego.