Pożyczka na raty dla zadłużonych: jak wziąć pożyczkę ratalną bez oceny Twojej zdolności kredytowej?

Pożyczki ratalne dla zadłużonych
Pożyczki ratalne dla zadłużonych

Coraz więcej pożyczkodawców wzbogaca swoją ofertę o pożyczki na raty dostępne również dla zadłużonych. Taki produkt finansowy może otrzymać każdy, niezależnie od swojej historii kredytowej i ilości zobowiązań finansowych na dany moment. Aby otrzymać pożyczkę przez Internet, musisz spełnić jedynie kilka prostych warunków. Sprawdź, jak działają pożyczki ratalne dla zadłużonych, jak je uzyskać oraz czy warto się na nie zdecydować.

Pożyczka ratalna pozabankowa a kredyt w banku: czym się różnią?

Pożyczka ratalna jest produktem stworzonym w oparciu o wzór kredytu gotówkowego. Pieniądze oddajesz w częściach (ratach), zupełnie jak w przypadku kredytu gotówkowego, co znacząco ułatwia spłatę zadłużenia. Zasadniczą różnicą między pożyczką ratalną a kredytem gotówkowym są formalności warunkujące przyznanie pożyczki. W przypadku kredytu z banku formalności mogą ciągnąć się miesiącami, wymagana jest masa dokumentów i zaświadczeń, a Twoja historia kredytowa jest dokładnie sprawdzana i oceniania, podczas gdy pożyczkę ratalną możesz otrzymać, posiadając jedynie dowód osobisty i wypełniając wniosek online. Pożyczkodawca ma dostęp do baz z informacjami, np. do BIK (Biura Informacji Kredytowej) czy KRD (Krajowego Rejestru Dłużników), jednak jego ocena zdolności kredytowej jest o wiele mniej restrykcyjna, dzięki czemu łatwiej będzie Ci otrzymać pieniądze. Pożyczki ratalne są udzielane również zadłużonym, o czym nie ma mowy w państwowym banku. 

Kto udziela pożyczki dla zadłużonych na raty?

Pożyczek ratalnych udzielają najczęściej firmy pożyczkowe, parabanki, a niekiedy również osoby prywatne. Każda z firm ma jednak nieco inną politykę, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się pożyczkodawcy, jego ofertom, a także opiniom o nim. 

Co musisz wiedzieć przed podpisaniem umowy pożyczki na raty dla zadłużonych?

Jeśli jesteś zdecydowany na pożyczkę na raty online, powinieneś wybrać ją świadomie. Koniecznie zwróć uwagę na RSSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania), które pokazuje nam wysokość całkowitej kwoty pożyczki. Szybkie pożyczki pozabankowe często mają wysokie RRSO, jednak wiele firm oferuje pożyczkę na naprawdę korzystnych warunkach z rozsądną ratą miesięczną. Pamiętaj również, żeby dokładnie zapoznać się z proponowanym harmonogramem spłat oraz karami za jego nieprzestrzeganie, gdyż te bywają wyjątkowo restrykcyjne. Nie mogą jednak łamać obowiązującego w Polsce prawa, a propozycja np. zajęcia nieruchomości w przypadku spóźnienia z ratą wpisuje się w definicję lichwiarstwa. Ze względu na stosunkowo niewielki zakres kontroli KNF-u (Komisji Nadzoru Finansowego) nad prywatnymi pożyczkodawcami czasem dochodzi do nadużyć, jednak podejmując przemyślane kroki i zapoznając się z ofertą pożyczki ze zrozumieniem, nie wpadniesz w kłopoty.

Jak uzyskać pozabankową pożyczkę ratalną online?

Aby uzyskać pożyczkę ratalną dla zadłużonych, musisz spełnić zaledwie kilka prostych warunków: być pełnoletnim obywatelem Polski, posiadać stały adres zamieszkania na terenie kraju, a także legitymować się ważnym dowodem osobistym. Tyle wystarczy, aby móc zabrać się za wypełnianie wniosku o wybraną pożyczkę ratalną online. 

Wniosek o pożyczkę z łatwością znajdziesz na stronie wybranego pożyczkodawcy. Wypełnij go swoimi danymi osobowymi zgodnie z prawdą. W dokumencie będziesz zapewne spytany o Twoje miesięczne dochody, a ich wysokość będzie podstawą do oceny czy (i w jakiej kwocie) zostanie ci przydzielona pożyczka. Będziesz również poproszony o weryfikację tożsamości (za pomocą np. przelewu w wysokości 1 złotówki na podane konto bankowe). Cały proces zajmie ci zaledwie kilka minut, a po kolejnych kilku minutach powinieneś otrzymać decyzję. Nie musisz posiadać żadnych zaświadczeń o dochodach ani innych dokumentów.

Jak wziąć pożyczkę ratalną dla zadłużonych

Gdzie szukać pożyczki ratalnej dla zadłużonych online?

Jeśli nie wiesz, jakiemu pożyczkodawcy zaufać, warto zajrzeć np. do rankingu pożyczek dla zadłużonych, który wyłania najlepsze produkty finansowe na rynku w danym momencie. Wygodnym narzędziem, pomocnym w ocenie pożyczki na raty oferowanej przez daną firmę jest kalkulator kosztów pożyczki, który obecnie oferuje na swojej stronie większość pożyczkodawców. Po zaznaczeniu kwoty, jaką chcemy pożyczyć, okresu spłaty oraz wysokości rat, kalkulator oceni całkowity koszt pożyczki, obliczy RRSO i wysokość raty.

Pożyczka na raty dla zadłużonych: czy warto?

Pożyczki bez zaświadczeń, które możemy rozłożyć na dogodne raty, to doskonała opcja dla tych, którzy pilnie potrzebują pieniędzy, jednak nie mogą sobie pozwolić na czekanie na decyzję o kredycie od banku lub ich zdolność kredytowa jest na tyle niska, że bank odmówi im udzielania pożyczki. Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel, a wszystkie formalności jesteś w stanie załatwić z poziomu laptopa z dostępem do Internetu. Opcja szybkiej pożyczki dla zadłużonych na raty wydaje się zdecydowanie rozsądniejsza niż chwilówka, bowiem termin spłaty pożyczki jest znacznie dłuższy i rozłożony na kilka mniejszych kwot. Warto jednak mieć na uwadze, że nie zawsze jesteś w stanie obiektywnie oszacować swoje zdolności finansowe, co może prowadzić do jeszcze większego zadłużenia. Ponadto koszt pożyczki bez BIK zazwyczaj jest wyższy niż tej z banku, bowiem niekiedy wlicza się w niego dodatkowo prowizję za udzielenie pożyczki. Mimo to, jeśli jesteś pewien swoich możliwości co do spłaty i znajdziesz korzystną, bezpieczną ofertę, to warto zapewnić sobie wsparcie finansowe w formie pożyczki ratalnej.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda ustalanie wysokości miesięcznych rat w pożyczce dla zadłużonych?

Wysokość miesięcznej raty będzie uzależniona od okresu, w jakim chcesz spłacić swój dług. Im dłuższy okres spłaty, tym niższa rata, i na odwrót.

Ile trwa okres spłaty pożyczki ratalnej dla zadłużonych?

To zależy od polityki wybranego pożyczkodawcy, bowiem niektórzy oferują nawet rok na spłatę zadłużenia, podczas gdy inni oferują maksymalnie kilka miesięcy. Zazwyczaj wpływa to również na RRSO i całkowitą kwotę pożyczki.