Kredyt 60 tys. bez BIK – najlepsze oferty pożyczki 2023

Pożyczka 60 tyś. Bez BIK
Pożyczka 60 tyś. Bez BIK

Interesuje Cię pożyczka na kwotę 60 tysięcy złotych?  W naszym artykule znajdziesz odpowiedź, gdzie możesz pożyczyć taką kwotę,  jakie jest obowiązujące oprocentowanie oraz jaka będzie wysokość miesięcznej raty. Ponadto przedstawimy, jakie dochody musisz osiągnąć, aby otrzymać kredyt. Odpowiedzmy też na pytanie, czy możesz otrzymać kredyt 60 tysięcy bez BIK.

Jaki kredyt gotówkowy wybrać do 60 tys. zł.? 

Jeśli planujesz zaciągnąć kredyt na sumę 60 tys., masz do wyboru wiele różnych opcji. Która będzie dla Ciebie najlepsza, zależne jest od tego, jaka jest Twoja obecna sytuacja finansowa, a także od tego, czy będzie to Twoja pierwsza, czy może kolejna pożyczka, oraz na jaki cel chcesz przeznaczyć pozyskane w ten sposób środki. 

Do wyboru masz kredyt w tradycyjnym banku oraz  pożyczkę w tzw. instytucji pozabankowej, jaką jest na przykład RataPro (broker pożyczkowy, który pomaga swoim klientom znaleźć najlepsze oferty finansowania z szerokiej gamy firm pożyczkowych)

Gdzie  najlepiej wziąć kredyt gotówkowy 60 tys. zł.? 

Kredyt w tradycyjnym banku:

W ofercie tradycyjnych  banków dostępne są różne rodzaje kredytów. Najpopularniejszą formą są kredyty gotówkowe na kwotę 60 tysięcy złotych. Pozwalają na pokrycie różnego rodzaju wydatków bez konieczności ich ujawniania oraz są niewymagające pod względem warunków, które należy spełnić w celu uzyskania finansowania. 

Innym rodzajem kredytu jest kredyt hipoteczny w wysokości 60 tysięcy złotych. Takie finansowanie przeznaczone jest jedynie na wydatki związane z nieruchomościami, jak zakup, remont czy wykończenie.

Dla osób, które mają problemy ze spłatą pożyczek, odpowiednim wyborem może być kredyt konsolidacyjny do 60 tysięcy złotych. Taki kredyt pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno, co z kolei skutkuje niższą ratą miesięczną.

Kredyt samochodowy (leasing) na kwotę 60 tysięcy złotych to z kolei odpowiednie rozwiązanie dla osób, które planują zakup nowego auta lub innego pojazdu.

Pożyczki pozabankowe:

W sytuacji, gdy nie masz zdolności kredytowej, a poszukujesz finansowania, możesz zdecydować się na pożyczkę pozabankową. W niektórych wypadkach możesz otrzymać ją, gdy nie pracujesz, gdyż instytucje te  nie zawsze wymagają posiadania stałych dochodów    ( zdarzają się firmy, które udzielają pożyczek bez zaświadczenia o dochodach). Pozabankowa pożyczka przez internet , to świetne rozwiązanie również dla tych osób, którzy mają złą historię kredytową w BIK. 

Niestety, tego rodzaju oferty są z reguły droższe, od tradycyjnych kredytów udzielanych przez bank, z uwagi na większe ryzyko ponoszone przez pożyczkodawców.

Kto może wziąć kredyt gotówkowy  60 tys. zł 

 W przypadku kredytu zaciąganego  w tradycyjnym banku koniecznie musisz: 

 • posiadać ważny dowód osobisty oraz pełne zdolności do czynności prawnych,
 • posiadać stałe źródło dochodu (zaświadczenie o dochodach),
 • posiadać  adres e-mail, numer telefonu  oraz konto w banku
 • wykazać się pozytywną zdolnością kredytową,
 •  złożyć wniosek o kredyt gotówkowy.

Jakie dokumenty przygotować wnioskując o kredyt do 60 000 zł?

Wnioskując o kredyt, musisz udzielić bankowi szczegółowych informacji dotyczących zarobków oraz sytuacji finansowej. Konieczne będzie podanie: 

 • danych dotyczących zatrudnienia: długość oraz nazwę stanowiska,
 • zaświadczenia o dochodach w przypadku osób zatrudnionych,
 • zaświadczenia z ZUS w przypadku emerytów i rencistów,
 • umowy lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskiwany dochód,
 • w przypadku osób, prowadzących własną działalność, konieczne jest zestawienie przychodów, kosztów i dochodu od początku roku z KpIR oraz ostatni roczny PIT,a  także  zaświadczenie z US i ZUS o niezaleganiu w płaceniu składek i podatków,
 • numeru NIP i/lub nazwy miejsca zatrudnienia,
 • wysokości miesięcznych kosztów utrzymania,
 • ilości osób w gospodarstwie domowym,
 • wysokości pozostałych zobowiązań finansowych (jeśli takowe istnieją),
 • wyciągu z rachunku bankowego z ostatnich 3-6 miesięcy.

Wnioskując o kredyt w banku, w którym posiadasz rachunek, możesz liczyć na nieco uproszczoną procedurę oceny Twojej zdolności kredytowej, gdyż bank ma wgląd w historię operacji na Twoim koncie, co znacząco ułatwia mu analizę Twojej sytuacji finansowej. 

Kredyt  gotówkowy 60 tys. zł bez zaświadczeń 

Ponieważ banki oraz firmy pożyczkowe, nie są prawnie zobligowane do  pobierania  zaświadczeń o dochodach od klientów, niektórzy pożyczkodawcy mają takie kredyty w swojej ofercie. 

A zatem jeśli nie posiadasz zdolności kredytowej, istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki pozabankowej w wysokości 60 tysięcy bez BIK, która nie wymaga zaświadczeń i formalności/ Zazwyczaj oferty tego typu są skierowane do osób mających problemy finansowe,  bezrobotnych lub pracujące nieregularnie, a także zadłużonych. Aby dostać pożyczkę na kwotę 60 000 bez BIK, wystarczy spełnić dwa wymagania: być pełnoletnim oraz mieć ważny dokument tożsamości. 

Kredy gotówkowy 60 tys. bez BIK dokumenty 

Tradycyjny bank nie udziela kredytów klientom  bez historii kredytowej lub z negatywnym scoringiem w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).  Każdy kredytobiorca zawsze jest weryfikowany w BIK. Zazwyczaj  niski scoring BIK znacznie utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia otrzymanie  pożyczki w tradycyjnym banku.

Należy jednak pamiętać, że banki traktują weryfikację w BIK tylko jako jeden z wielu elementów oceny kredytobiorcy, a ostateczna decyzja o przyznaniu lub nieprzyznaniu kredytu zależy równiez od innych  czynników.  Zupełnie inaczej do kredytów gotówkowych bez bik, podchodzą firmy pożyczkowe, czyli tzw. instytucje pozabankowe. Firmy pożyczkowe zwykle nie sprawdzają zdolności kredytowej ani historii kredytowej w BIK, a czasem nie  wymagają także oświadczenia o dochodach. Zatem nie mając zdolności kredytowej, możesz zaciągnąć kredyt 60 tys. bez zaświadczeń (sprawdź Ratapro)

Kredyt gotówkowy 60 tys. zł przez internet. Jak wygląda procedura? 

Aby uzyskać kredyt gotówkowy, niezbędny jest wniosek kredytowy. Możesz go złożyć zarówno online, jak i osobiście w placówce bankowej. Jeśli zdecydujesz się na złożenie wniosku online o kredyt w wysokości 60 tys. zł, musisz wypełnić formularz dostępny na stronie banku/ lub firmy pożyczkowej, a następnie potwierdzić swoją tożsamość. W przypadku kredytu w tradycyjnym banku wniosek kredytowy można również złożyć osobiście w placówce bankowej. 

Ile kosztuje kredyt gotówkowy 60 tys. zł bez BIK?

Koszty takiego zobowiązania zależą od wielu czynników, takich jak okres kredytowania, oprocentowanie, prowizja oraz dodatkowe opłaty naliczane przez bank, np. ubezpieczenie. W związku z tym warto dokładnie porównać oferty różnych banków przed podjęciem decyzji o wyborze kredytu.

Wiele banków udostępnia na swoich stronach proste kalkulatory kredytowe,  które umożliwiają szybkie przeliczenie prognozowanych kosztów.  Wystarczy wybrać preferowany okres spłaty oraz wskazać kwotę 60 000 zł. Kalkulator nie uwzględnia opłat za produkty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie. Dlatego, przed wyborem kredytu, warto zasięgnąć porady doradcy kredytowego.

W przypadku kredytu pozabankowego, na kwotę 60 tysięcy złotych, również można skorzystać z takiego kalkulatora, aby wyliczyć przybliżone koszty pożyczki. 

Kredyt do 60 tysięcy — ile trzeba zarabiać?

Wedle zapisów Rekomendacji T wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto. Natomiast banki każdorazowo indywidualnie  dostosowują wysokości raty do możliwości danego Klienta. Warunki udzielanego finansowania zależą od naszego miesięcznego budżetu i dopasowane są do niego wysokość rat oraz czas spłaty kredytu.

Nie jest zatem jasno określone, jakiej kwoty dochodów będzie wymagał bank, aby udzielić kredytu na kwotę  60 tys. zł. Można jednakże orientacyjnie sprawdzić zdolność kredytową, korzystając z kalkulatora online.

Jaki jest najlepszy kredyt gotówkowy?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ dla każdego  „najlepszy kredyt gotówkowy” oznacza tak naprawdę co innego. 

Dużo zależy od konkretnych czynników, które są zmienne — czyli między innymi od wysokości pożyczki oraz liczby rat. W niektórych przypadkach koszt kredytu może się różnić w zależności od tego, czy mamy już konto w danym banku, czy też braliśmy już kiedyś kredyt w tym banku. Ponadto należy pamiętać, że stopy procentowe zmienne, a więc oferta, która jest atrakcyjna dzisiaj, niekoniecznie będzie wciąż atrakcyjna za miesiąc.

Kredyt  60 000 zł — ile wyniesie miesięczna rata? 

Wysokość miesięcznej raty kredytowej zależy od wielu innych parametrów i jest dostosowana do indywidualnej sytuacji finansowej kredytobiorcy.  Istotnym czynnikiem, który wpływa na ostateczny koszt finansowania, są również oprocentowanie, prowizja bankowa oraz dodatkowe opłaty, najczęściej związane z ubezpieczeniem. Kolejnt raz odsyłamy do kalkulatorów dostępnych na stronach banków, lub firm pożyczkowych.  

Na jak długo można rozłożyć spłatę kredytu?

W przypadku kredytów gotówkowych tradycyjne banki komercyjne udzielają finansowania na maksymalnie 10 lat, dla kredytów hipotecznych długość spłaty zadłużenia to nawet 35 lat. 

W przypadku kredytu pozabankowego w zależności od oferty czas spłaty to  od około 3 miesięcy do nawet 96 miesięcy. 

Należy jednak pamiętać, iż  długość okresu kredytowania wpływa również na wysokość miesięcznej raty. Im wybierzemy dłuższy czas spłacania kredytu, tym niższa będzie rata ( ale droższy będzie koszt kredytu — więcej pieniędzy oddamy do banku) 

Na co trzeba uważać, decydując się na kredyt  60 tys. zł.?

Gdy decydujesz się na wzięcie kredytu w wysokości do 60 tysięcy, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim powinieneś dopasować ratę kredytową do swoich możliwości finansowych, aby uniknąć problemów z jej spłatą i uniknąć opóźnień. 

W przypadku  chwilówki na 60 tysięcy zł przede wszystkim dokładnie przeczytaj umowę i zwróć uwagę na wszelkie dodatkowe opłaty i prowizje, które mogą być związane z takim zobowiązaniem. Po drugie, warto dopasować warunki spłaty do swoich możliwości finansowych, aby uniknąć problemów ze spłatą rat. Warto również porównać oferty różnych firm i wybrać tę, która zapewni najkorzystniejsze warunki. Przed złożeniem wniosku o chwilówkę warto również upewnić się, że posiada się wystarczającą zdolność kredytową, aby uniknąć odrzucenia wniosku.